BİYOGRAFİ

BİYOGRAFİ

23 Eylül 1990, İstanbul Türk dizi ve sinema oyuncusu.

2010’da Best Model Of Turkey birincisi oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi’ne başlayan Çağatay Ulusoy, üniversite eğitiminin yanında Ayla Algan'dan ve Akademi 35 Buçuk'dan oyunculuk dersleri aldı. Oyunculuğa 2011'de Show TV'de yayınlanan "Adını Feriha Koydum" adlı dizideki “Emir Sarrafoğlu” karakteri ile adım attı. Diziye devam ederken 2011 yılında başrolünü üstlendiği "Anadolu Kartalları" filminde “Üsteğmen Ahmet Onur” karakteri ile başrol oynadı.

Ardından yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, Ece Yörenç'in senaryosunu yazdığı ve 2013-2015 yılları arasında Star TV'de yayınlanan "Medcezir" adlı TV dizisinde "Yaman Koper" karakterini canlandırdı. “Yaman Koper” karakteri ile kısa sürede ilgi gören Ulusoy, performansı ile birçok ödüle layık görüldü.

2015 yılında yapımcılığını yine Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Yıldırım Türker’in yazdığı “Delibal” adlı sinema filminde bipolar hastası bir üniversite öğrencisi “Barış”ı canlandırdı.

Çağatay Ulusoy “Colin’s”in marka yüzü olarak ilk reklam filmini 2016 yılında çekti.

2016 yılının sonunda Ay Yapım imzalı, Uluç Bayraktar'ın yönetmenliğinde çekilen "İçerde" adlı dizide “Sarp” karakterini canlandırdı. Dizi, yayınlandığı dönemde reyting başarısıyla Türk televizyon tarihinin fenomen dizileri arasında yer aldı.

Şimdi ise Çağatay Ulusoy; Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi “The Protector”un başrolünü üstleniyor. Fantastik drama türünde olan ve bir süper kahraman hikayesini anlatan “The Protector”da Ulusoy, İstanbul'un son muhafızı “Hakan”ı canlandırıyor. Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan'ın serüvenini anlatıyor. İkinci sezonu için de onay çıkan “The Protector” 190 ülke ve 130 milyondan fazla kullanıcısı ile Netflix’te yayında…

ÖDÜLLERİ

42. Altın Kelebek Ödülleri 2015
“En İyi Erkek Oyuncu”

Ege Üniversitesi 4. Medya Ödülleri 2015
“En İyi Erkek Oyuncu”

Magazin Gazetecileri Derneği 21. Altın Objektif Ödülleri 2015
“Drama Dizisi En İyi Erkek Oyuncu”

Türkiye Gençlik Ödülleri 2015
“En İyi Erkek Oyuncu”

Elle Style Awards 2014
"Yılın En Stil Sahibi Erkek Oyuncusu"

5. Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri 2014
"En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncusu" Medcezir

9. Seul Uluslararsı Drama Ödülleri 2014
"En İyi Erkek Oyuncu Adayı"
"En İyi Drama Gümüş Ödül: Medcezir"

Quality Of Magazine Dergisi 5. Yıl / Quality Ödülleri 2014
"En İyi Erkek Oyuncu"

Oyuncular Sitesi - Yeni Sezon Prestij Anketleri 2013
"En İyi Erkek Oyuncu"

Best Model 2010 Türkiye Birincisi

Adres
Levent Mah. Beyaz Karanfil Sok. No: 22
Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon
Fax
E-Mail
info@enginaykanat.com